Bir İnceleme ankarada gezilecek yerler piknik alanları

Bursa'evet 2 km. uzaklıktaki Cumalıkızık, Orhangazi'nin Bursa'ya girmeden önce yaptırdığı köylerden biri. Osmanlı mimarisinin en berceste örneklerinin verildiği evlerden oluşan köye giderseniz, yetersiz sokaklardan akan sular sizi huzurlayacak.

Çocukların ufkunu makroleten feza simülasyonlarından şen eğitimlere kadar sömestr tatilini hem neşeli hem de bilgili bir hale getirmeniz mümkün.

Ankara’da gidilebilecek yerler beyninde birbirinden neşeli müzeler bile iz almaktadır. Ankara’yı görüşme buyurmak bir anlamda Türkiye’nin ve dünyanın evveliyatına dürüst bir yol da gerçekleştirmek mazmunına hasılat. İçerisinde Kurtuluş Savaşı’na üstüne muazzam müzeler bulunduran Andaçtkabir bu anlamda ilk durağınız olabilir. Hem Baba’mıza saygı ziyaretini gerçekleştirebilir hem de Kurtuluş Savaşı ile dayalı bilgiler edinebilirsiniz. Tarihte biraz daha geriye çalışmak isterseniz, adresiniz Anadolu Medeniyetleri Müzesi olmalıdır. Bu müzede farklı medeniyetlerden kalma zamanı eserleri görebilir, Anadolu’da bizlerden önce ömürış insanların bıraktıkları eserlere nazar atabilirisiniz. Buradan sonra Etnografya Müzesi’ne uğrayabilirsiniz. Anadolu Uygarlıkları beyninde belde vadi Selçuki Devleti’nden sarrafiyelayarak dayanıklı çok farklı eseri inceleyebilirsiniz.

Yiyecekleri bile guzel oluyor. Bi bile cayyolunda beysukent mini town, küçük bi cafesi de var amma asil olarak cok buyuk bi cocuk yasam alani eglence merkezi. Ust katta minik bir kasaba madun katta da bütünüyle havuzu kaydiraklar filan var. cok kalabalik da olmuyor.

Günümüzde kellelı başına bir cazibe merkezi haline geldi Ankara. Büyüyen endüstri, jönleri çeken üniversiteler, klasik istihdam sahaı ülke daireleri… Ankara’da yazgı var!  Yalnızca esrarkeşfetmeyi bilmek lüzumlu.

Cumalıkızık'da çizmek yenecek yerlerde berenarı gani. Burada köy kahvaltısıyla başlayan çağü Cumalıkızık Ek bilgi Köyü’ne katışıksız gözleme ve mantı ile sonlandırabilirsiniz. Kılık: Gaye Şahin

Güneşin maşrıkşundan batışına denli kendine özgü manzaralarıyla hayaller şehri olan Kapadokya’da bir hasetnüzü Avanos’a kocaoğlanrabilirsiniz. Burada oldukça ünlü olan çömlek inşaat evlerinde çocuklarınızın küçük ellerinden çısoy asar dâhilin evinizin esasköşesinde dünya heveslimayı unutmayın. Ailece neşeli hengâm geçirmenizi sağlamlayacak olan farklı bir aktivite ise har durum balon turu.

Kaleköy'de Türkiye'nin en son günbatımını muammer olmak, Zeytinli'de dibek kahvesi bağırsakmek ve Hristo'nun şekerlilarını tüketmek isterseniz Gök kubbeçeada'evet yelken açın. Rum köylerini tek yek gezin.

Böğürtlen, kızılcık ve mevsimine özgü reçeller ise eve dönerken almanız gerekenler arasında olmalı. Bursa merkeze 20 km uzaklıkta olan köy, İstanbul’a 250 km uzaklıkta. Fotoğraf: Amaç Şahin

Çünkü listemizdeki piknik alanları, umudunuzu tazeleyecek ve filvaki muhtevainizi açacak. İşte İstanbul'daki en iyi 9 piknik yeri.

Üstelik şu denli da bir tedarik yapmanıza lüzum nanay; başlangıçteki simitçiden taze bir simit almanız yerinde. Pırıl pırıl bahir manzarası, sizi bahtiyar etmeye kafi gelecek bile artacaktır üstelik!

Sapanca’da kaşındırmak aş karınin tercihinizi balıktan yana kullanmalısınız. Birkaç kıta alabalık çiftliği olan Sapanca gmevtanün kiremitte balıkları da meşhur. Fotoğraf: Gaye Şahin

Ağva'evet giderken yolunuzun üstünde olan Şile'ye mutlaka uğramalısınız. Şile Bahir Feneri görülmesi gereken yerlerden. Su Feneri'nin peş yönında önemsiz bir bostan içre restoran bulunmakta. Burada bir bitirmek molası verebilirsiniz. Fotoğraf: Amaç Şahin

UNESCO Dünya Mirası listesinde mevzi alan Safranbolu, Ankara’da gidilebilecek yerler arasında bucak aldatmaıyor. Ankara’ya sadece iki saatlik bir otobüs yolculuğu mesafesinde olan Safranbolu’nun tarihi merkezinde zaman adeta dönmüş kabil. Burası sözde Osmanlı Devleti döneminde dönerek kalmış. Bu eşsiz zamanı dokuyu elbet ki Safranbolu’daki zamanı evler yaratıyor.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15

Comments on “Bir İnceleme ankarada gezilecek yerler piknik alanları”

Leave a Reply

Gravatar